İşletmeniz hala Verim’li değil mi?

Küçük işletmelerin en iyi tercihi…

Verim Basic Ön Muhasebe Programı, küçük ölçekli ve yeni kurulan işletmeler için ideal olup Verim Ticari Programlar serisinin başlangıç programıdır.

Giriş seviyesindeki bu ürün ile zorlanmadan şirketinizin hesaplarını tutabilir, hiçbir eğitim almamış personelinize dahi kullandırabilirsiniz.

Gereksiz ayrıntılar ile boğuşmayın.

Verim Basic Ön Muhasebe Programı sizi gereksiz ayrıntılar ile boğuşmaktan kurtarır ve işletmenizin hızlı bir şekilde düzenli ön muhasebe sistemine geçirilmesini sağlar.

Üstelik ileride firmanız büyüdüğünde ve iş hacmi artıp daha ayrıntılı ve otomatizmaya sahip bir programa ihtiyacınız olduğunda hiçbir verinizi kaybetmeden Verim Smart ön muhasebe programı gibi daha yetenekli daha üstün bir ürüne hemen geçebilirsiniz.

Birçok programda daha üst seviyede bir programa geçildiğinde yaşanan veri kaybı ve verileri yeniden girme gibi problemler, Verim paketleri arasında geçişte hiçbir zaman yaşanmaz.

Yapılan en büyük yanlış

Yeni kurulan işletmelerin veya ilk defa bir ön muhasebe programı kullanacakların yaptıkları en büyük hata tamamen ücretsiz program dağıtımı yapan şahısların programlarına yönelmektir.

Genelde ortada Limited veya Anonim şirket olmadığı için verileriniz güvende olmayacaktır.

Verileriniz para kazanmak amacı ile başka firmalara satılabilir veya ayarlanmış bir tarih ile ücretsiz programınız aniden çökebilir. Karşınızdaki kişi/kişiler bu yolla para kazanan ve firma olmayan kişiler olmayabilir.

Demo sürümü kullanmadan satın almak

En büyük ikinci yanlıştır. Hem size hem de yazılım firmasına zarar verir. Sadece fiyatına bakarak aldığınız programdan umduğunuzu bulamadığınızda hem yazılımı kullanmanızın çok büyük bir anlamı kalmaz hem de yazılım firmasınız haksız yere üzebilirsiniz.

Unutmayın ki 1.000.000$ değerinde yazılımlarda da “fatura” modülü var, 150.- TL değerindeki yazılımlarda da “fatura” modülü var. Sizce her ikisi de aynı olabilir mi!?

Almanız gerekenden çok daha üst bir program satın almak

Muhasebe programı satın alırken öncelikle personellerinin eğitim seviyesi ve yazılım kullanma tecrübelerini tartmanız gerekir. Çoğu firma personellerinin kullanamayacağı kadar üst seviye yazılımları almaktadır. Mesai saatleri içerisinde yazılımın kullanımını deneme yanılma ile öğrenme imkanı asla olamayacağı için de personeller programı hatalı kullanacaklardır. Bu hem yazılımı başarısız kılacak hem de personellerin yazılımı kötülemesine neden olacaktır.

Referansları aramamak

Mutlaka ama mutlaka referansları arayın. Eğer web sitelerinde referansların telefonlarını yazmamışlar ise firmadan tamamını isteyin. Onların kendi isteklerine göre referans telefon numaraları vermelerine asla razı olmayın. Yayınlanan bir referanstan bir tanesini siz seçin ve mutlaka arayın.

Doğru Yazılım Satın Alma Adımları

Ürün çözümlerine bakın

İlk olarak ürün çözümlerine bakıp tam olarak sizin sektörünüze özel bir çözüm var ise bunu okumak ve size uygun çözümü verip vermediğine bakmak en doğrusu olacaktır.

Karşılaştırma tablosunu inceleyin

Karşılaştırma tablosu en önemli bilgilerden birisidir. Çünkü karşılaştırma tablosunda aradığınız özelliklerin ince detayları vardır. Örneğin tüm muhasebe yazılımlarında “fatura” modülü vardır fakat çok az muhasebe programında “fatura” modülü içerisinde Tevkifatlı Satış, Net İndirim, Sipariş Bağlantısı veya Birden Fazla İrsaliyeyi Tek Faturaya Çağırma özellikleri vardır. Kısmi olarak faturalanamayan siparişler veya bir siparişteki bir ürünün ne kadarının faturalandığını ne kadarının sevk edilmediğini göremediğiniz bir sipariş modülü ne derece işinize yarar?!

En Önemli Adım : Ürünün demosunu bilgisayarınıza indirin.

Mutlaka ama mutlaka ürünün demosunu bilgisayarınıza indirin. Bu en önemli adımdır. Yazılımı satın almadan evvel bilgisayarınızda doğru ve hatasız çalıştığını mutlaka görün ve mutlaka her modülüne bir kayıt yapmış olun. Asla herhangi birinin vaatleri ile yazılımı satın almayın.

Senaryolar oluşturun, satın aldıktan sonra yapacaklarınızı satın almadan yapın.

Mesela bir müşteri geldi size sipariş verdi, sonra siparişi yarı yarıya karşıladınız. Bunu programa ifade edemiyorsanız sipariş modülü sizin işinize yaramayacaktır. Veya birden fazla irsaliyeyi tek faturada faturalamak isteyin (kesinlikle başınıza gelecek) eğer bu özellik yok ise fatura için başka özelliğe bakmaya gerek bile kalmadı. Programı zorlayın…

Eğitim videolarını izleyin ve senaryonuzu uygulayın

İlk önce firmanızda en çok yapmak istediğiniz işler sıralayın. Sonra bu konu ile ilgili eğitim videolarını sırasıyla izleyip hemen bilgisayarınızdaki demo yazılım kopyası ile denemeye başlayın. Başaramadığınız durumda hemen müşteri temsilciniz ile irtibata girip yardım talep edin.

En Önemli Son Adım : Rapor talep edin

Bu adım genelde hiç kimsenin aklına gelmez veya es geçilir. Halbuki bir yazılım firmasının kalitesini ölçebileceğiniz en büyük 2. testtir. Yazılıma birçok bilgi girdiniz fakat bu yazılımdan istediğiniz raporları alamadıysanız (ki şu anda hiçbirisi aklınıza gelmeyecektir) o yazılım bir işinize yaramayacaktır. Rapor departmanı olmayan bir muhasebe programı size ancak stok mevcudu ile carilerin borç alacak bilgisini verir. Rapor konusunu netleştirin.

Barkodlu Çalışma

Barkod özelliği en alt seviyeden en üst seviyedeki ürünlerimize kadar tüm ürünlerimizde bulunan genel bir özelliktir. Program içindeki tüm ürün listelerinde kullanılabilecek tarzda planlandığı için ürün seçimin olduğu her yerde barkod özelliği kesinlikle vardır diyebiliriz.

Hızlı Satış Ekranı ile Çalışma (opsiyonel)

Satış kasalarında genellikle dokunmatik ekran ile kullanılan bu ürün, kasiyerinizin hızlı bir şekilde satın alınan ürünleri işlemesini ve gerekli çıktıları alarak satışı hızlı bir şekilde bitirmesini sağlamak amacıyla yapılmıştır.

Teklif -> Sipariş -> Fatura Hiyerarşisi

Teklifin siparişe, siparişin faturaya hızlı bir şekilde aktarılamadığı bir sistemde kullanıcının işi çok çok zordur ve hatalara olabildiğince açıktır. Siparişleri kısmi olarak faturalayabilir ve siparişin faturalanan miktarları ile henüz faturalanmamış miktarlarını rapor almadan anında ekranda görebilirsiniz. Tüm programlarımızda bu hiyerarşi mevcuttur..

Taksit Takip Modülü

Bir çok açık hesap taksit yapan firma için üretilmiş son derece pratik bir çözümdür. Sunduğu çözüm ile esnafların eli ayağı olan bu modülün tanıtım videosunu mutlaka izlemelisiniz.

Hızlı Üretim

İmalathaneler, küçük çapta günlük üretim yapan firmalar, ürün toplayıp tek ürün haline getiren işletmeler için Üretim ve Malzeme Planlamasını kabus olmaktan çıkartıp çok basit ve pratik bir şekilde üretim işlemlerinizin programa girişi için kullanılan bir modüldür.

Attention: The internal data of table “4” is corrupted!
Attention: The internal data of table “10” is corrupted!
+Demo'da kısıtlama var mı?
Hayır, demo sürümde tek kısıtlama 30 günlük süredir. 30 günlük süre bittiği zaman lisans aldığınız takdirde kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Girdiğiniz veriler asla kaybolmaz.

+Programın demo süresi bittiği zaman girdiğim verileri kaybeder miyim?
Hayır. Programdaki veriler olduğu gibi kalır ve lisans aldığınız zaman kaldığınız yerden devam edersiniz.

+Uzaktan fatura tasarımımı nasıl yapacaksınız?
Çok basit! Fatura formunuzu tarayıcı ile taratıp bize en boy ölçüleri ile birlikte gönderiyorsunuz, destek ekibimi fatura tasarımınızı programa uygun hale getiriyor. Dilerseniz faks yoluyla da fatura formunuzun örneğini bize ulaştırabilirsiniz fakat en temiz metot taratılmış bir kopyasıdır. Ayrıca aşağıdaki eğitim videosunu izleyerek bu işin ne kadar kolay yapıldığını da görebilirsiniz.


+Program yetersiz geldiğinde bir üst programınıza geçiş yapabilir miyim? Geçilebiliyor ise fiyat ne olur?
Evet. Verim Basic kullanıcıları Verim Smart programın üst paketlerine terfi edebilirler. Şirket prensibimiz olarak Verim Basic ile Verim Smart aynı grupta olduğu için terfilerde sadece iki paket arasındaki net fiyat farkını ödersiniz. Ayrıca verileriniz hiçbir kayba uğramadan direkt kullanılabilirler.

Verim Basic veya Smart sürümlerinden Verim Enterprise SQL paketine geçiş yapmak istediğiniz zaman eğer satın alma zamanı bir(1) yılı geçmemiş ise iki program arasındaki farkı ödersiniz fakat eğitim kurulum ücretlerini buna dahil değildir. Bir(1) yılı geçmiş iseniz herhangi bir indirim yapılmaz

+Eski programımdaki bilgileri Verim'e aktarabiliyor musunuz?
Kısmen evet. Eski programınızdaki cari kartlarınızın bilgileri ve son bakiyeleri ve stok kartlarınızın bilgileri ve son mevcut miktarlarını devir fişlerini otomatik açarak transfer ediyoruz. Fakat eski programınızı bilmeden diğer modüllerin veri aktarımı konusunda bir garanti veremeyiz.

+Yazılımın destek süresi ne kadardır? Sonraki yıllar ücreti ne olacaktır?
Yazılımlarımıza bir(1) yıl boyunca uzak yardım ve telefon desteği vermekteyiz. Bir(1) yılın sonunda Verim Basic ve Smart programlarının destek ücreti : paketinin güncel satış fiyatının %10’u + 100.-TL + kdv dir.

+Yazılımlarınızın güncellenmesi için bir ücret öder miyiz?
Tüm yazılımlarımızın güncellemesi ücretsiz olup yazılım şirketi olarak anlayışımız güncellemelerin ücretsiz yayınlanmasıdır.

+Bilgisayarım program için yeterli midir?
Verim Basic ve Smart sürümleri en düşük bilgisayar özellikleri ile çalışabilecek alt yapıya sahiptir. Ağır bir veritabanı mimarisi kullanmadığı için neredeyse 10-12 sene evvelki bilgisayarda bile çok hızlı çalışabilmektedir. Fakat 2-3 farklı bilgisayarda çok kullanıcılı olarak kullanacaksanız bu durumda sunucunuzun ve network alt yapınızın iyi durumda olması gerekmektedir.
 • Verim Basic

 • Detaylı Yetkilendirme
 • Kasa
 • Dovizli Çalışma
 • Stok
 • Barkodlu Çalışma
 • Depolu Çalışma
 • Cari
 • Fatura
 • İrsaliye
 • Sipariş
 • Teklif
 • Dekontlar
 • Çek&Senet
 • Banka
 • Görevler
 • Adres Defteri
 • Hızlı Üretim
 • Taksitli Satış
 • V3

 • V5

 • V6

 • Pro

 • Pro Lite

 • Pro
  +Hızlı Üretim

 • Pro
  +Taksit

 • Uzaktan kurulumlu
  fiyat listesi
 • 1 Kullanıcı
 • 3 Kullanıcı
 • Yerinde kurulum ve
  eğitimli fiyat listesi
 • 1 Kullanıcı
 • 3 Kullanıcı
 • Yukarıdaki fiyatlarda K.D.V. dahil değildir.
 • Kredi kartına taksit imkanı için lütfen iletişime geçiniz.
 • Yerinde kurulum ve eğitimli alımlarda kurulum sonrasında eğitim süresi 5 saattir.

Kuruluma buradan başlayalım

4 Adımda hızlı ve kolay kurulum, dilerseniz kurulum videomuzu izleyebilir veya çağrı merkezimizden destek alabilirsiniz.

 
Kurumsallığa ilk adımı, fatura ve ödemelerinizi takip etmeye başlayarak atabilirsiniz.
Copyright © 2015 Nanosoft