eFatura, eArşiv, eDefter korkunuz olmaktan çıktı!

Elektronik belge göndermeye korkmayın, Verim ile içiniz rahat, işiniz KOLAY olsun!

E-Devlete hazır;

E-fatura, e-arşiv, e-defter gibi Gelir İdaresi Başkanlığının belirlediği standartlar için hazır hale getirilen Comport ile şimdiden hazır hale gelip hem kağıt, hem onaylatma, hem yazdırma, hem de arşivleme yüklerinden kurtulun. Geleceğe hazır olup rakiplerden her zaman bir adım önde olun.

 

E-Fatura ve E-Arşiv modülü;

Türkiye’de Gelir İdare Başkanlığınca hayata geçirilen e-Fatura ve e-arşiv; kâğıt fatura ile

aynı hukuki niteliklere sahip, VUK gereği bir faturada yer alması gereken bilgilerin içerisinde yer aldığı, satıcı ve alıcı arasındaki merkezi bir platform (GİB) üzerinden gerçekleştirildiği elektronik bir belgedir. Comport e-Fatura ve e-arşiv modülü; e-Fatura alım/gönderim işlemlerinizi Özel Entegratör üzerinden gönderebilecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Sistem nasıl çalışır?

Son zamanların en popüler ve en korku veren olayı E-fatura’nın, Verim Ticari Yazılımları ile sosyal medyada fotoğraf paylaşmak veya cep telefonunuzdan mesaj göndermek kadar kolay olduğunu biliyormuydunuz?

Sıkça dile getirilen teknik terimlerden ve terminolojiden dolayı, oldukça basit olan işlemlerin bile sizlere sanki çok zor, çok meşakkatli ve çokça vaktinizi alacak bir iş gibi göründüğünü biliyoruz. Bu nedenle E-Fatura gönderme işini yine Verim Ticari Yazılımlarının vazgeçilmez felsefesi olan “en kolay ” işlem yapabilme olanağı ile sizlere sunmaktayız.

Gelin, dilerseniz sizlere işlem basamaklarından biraz bahsedelim ve işlemlerin kolayca nasıl yapıldığını aşağıda bulunan yazımızda ve videomuzda sizlere gösterelim.

 

E-Fatura gönderebilmek için;

Verim Ticari Yazılımı açılır ve Faturalar modülüne gelerek göndermek istediğiniz faturaya çift tıklanır.

Açılan Fatura Detay ekranının üst tarafında bulunan “İşlemler” sekmesi tıklanır ve “E-Fatura Gönder” seçeneği seçilir.

Gelen ekrandan sırasıyla “Fatura Tipi” seçilir ( Alış, Satış, İade, Tevkifat vd. ) ve alt alandan da “Temel Fatura” veya “Ticari Fatura” seçeneklerinden biri seçilir. Bu kısım müşteriniz ile yapmış olduğunuz anlaşmanıza bağlıdır. Her iki alan da seçildikten sonra “Gönder” butonuna basılır.

Ekrana gelecek olan mesajlar ( Kaydetme Uyarısı / Fatura Gönderme Uyarısı vd. ) onaylanır.

Son işlem olarak açılan “Verim E-Ticaret Web Servis” ekranında bulunan “Fatura Gönder” butonuna tıklanır. Böylece E-Faturanızı göndermiş olursunuz.

 

Görmüş olduğunuz gibi işlemler bu kadar kolay ve kısa süre içerisinde tamamlanmış oldu.

 

Nanosoft Verim Ticari Yazılımları. İşletmenize değer katar…

Nanosoft Verim Enterprise ve Comport ile eFatura eArşiv gönderimi... (sessiz)

 
Kurumsallığa ilk adımı, fatura ve ödemelerinizi takip etmeye başlayarak atabilirsiniz.
Copyright © 2015 Nanosoft